Szachowe  mistrzostwa  powiatu  ząbkowickiego  rozegrane  zostały 4 i 5 grudnia 2018 r. 

4 grudnia rozegrano turniej klas VII – III gimnazjum, w którym  wzięły udział tylko trzy drużyny: SP Budzów, SP 2 Ząbkowice Śl. i SP 1 Kamieniec Ząbkowicki. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich. Zawody nie były udane dla naszej drużyny, która  przegrała dwa mecze i zajęła III miejsce. Chociaż naszym zawodnikom nie udało się pokonać rywali to dziękujemy im za godne reprezentowanie szkoły w tej bardzo trudnej dyscyplinie sportu.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Budzów,
  2. SP 2 Ząbkowice Śląskie,
  3. SP 1 Kamieniec Ząbkowicki

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Ewa Termena (kl. VIII a), Adam Termena (kl. VIII a),  Kaspian Bielawski  (kl. III c), Wiktor Przedwojewski (kl. III c).

5 grudnia rozegrano turniej klas I – VI, w którym zagrało pięć drużyn: SP Budzów, SP Złoty Stok, SP 2 Ząbkowice Śl., SP 3 Ząbkowice Śl.  i SP 1 Kamieniec Ząbkowicki. Zawody zorganizowała  Szkoła Podstawowa w  Budzowie. Nasi młodzi szachiści zagrali dobrze, pokonali po 4:0 SP Złoty Stok i SP 2 Ząbkowice Śląskie, zremisowali 2:2 ze SP 3 Ząbkowice Śląskie i przegrali 0:4 z gospodarzem turnieju SP Budzów co dało nam II miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Budzów,
  2. SP 1 Kamieniec Ząbkowicki,
  3. SP 3 Ząbkowice Śląskie,
  4. SP Złoty Stok
  5. SP 2 Ząbkowice Śląskie

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Gabriela Piwińska (kl. Va), Ruben Krawiec (kl. Va), Antoni Krzywak (kl. IVa),  Aleksander Gnaczy (kl. Ia).

Opiekun zespołów – Tomasz Piwiński