Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię do pracy, nauki, zabawy. Właściwie skomponowane śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!                   

8 listopada obchodzony był w Polsce dzień pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny włączyli się w tę inicjatywę. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami zjedli wcześniej przygotowane w domach pyszne, zdrowe, wartościowe kanapki, owocowe i warzywne sałatki, płatki oraz koktajle, które dostarczają energii na cały dzień. Uczniowie oglądali również prezentacje przygotowane przez nauczycieli, zapoznali się z piramidą żywienia, rozwiązywali zagadki, krzyżówki i pogłębili wiedzę na temat istoty śniadania w prawidłowej diecie, a także rozmawiali o kulturze spożywania posiłku. Przypomniano zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłków. Zwrócono uwagę na szanowanie żywności i niemarnowanie produktów.

Agnieszka Wydra