.Ziemia ta sama rozstrzygnie, jak żyć ma, jakim prawem się rządzić (…) Będziecie, moi państwo, powołani w najbliższym czasie do tego, abyście naprzód zaczęli rządzić się sami w instytucjach samorządowych. Potem przyjdzie chwila, kiedy będziecie mogli swobodnie się wypowiedzieć, jak Państwo wasze będzie urządzone. Będzie to wielki akt, gdy po raz pierwszy człowiek na tej ziemi będzie swobodnie wypowiadać się będzie. Powołany będzie każdy – ubogi czy bogaty, każdy człowiek będzie miał głos dlatego, by losem ziemi decydowała większość.

Słowa wypowiedziane przez Marszałka Józefa Piłsudskiego niech będą dla nas przesłaniem. Nie tylko na czas świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, ale na każdy następny dzień i na wszystkie kolejne lata. Nie tylko w wymiarze całej wspólnoty narodowej, ale także tu, gdzie tworzymy lokalną wspólnotę – w Gminie Kamieniec Ząbkowicki.

W imieniu samorządu i własnym serdecznie życzę wszystkim mieszkańcom, przyjaciołom i gościom naszej Gminy, abyśmy czuli dumę z polskości. Znajdujmy i spełniajmy wspólne plany służące budowaniu pomyślnej przyszłości Polski i każdej naszej rodzinie.

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!

Marcin Czerniec

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki