Gmina Kamieniec Ząbkowicki ma nową witrynę internetową. Informujemy o tym z satysfakcją, gdyż korzystanie z technologii informacyjnych ma na celu zarówno doskonalenie komunikacji wśród mieszkańców, jak i sprawne nawiązywanie kontaktu z tymi, którzy interesują się walorami i atutami Gminy. Uruchomiony już kilka dni temu serwis ma inny, niż dotąd adres w światowej sieci internetowej: www.kamienieczabkowicki.eu

Publikacje są zamieszczane w czterech głównych kategoriach: gmina, mieszkańcy, turyści, inwestorzy (są one wyodrębnione nazwą i kolorem). Każda nowa wiadomość jest widoczna zarówno w formie dużego ekranu, jak i tzw. „kafelków” w pozostałej części strony głównej. Po wejściu na stronę główną widać nie tylko najświeższe informacje, ale też zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, zestawienie najchętniej czytanych wiadomości (w cyklu: tygodniowym, miesięcznym i ogołem). W każdej ze wspomnianych wyżej kategorii są udostępnione zasoby informacyjne widoczne po najechaniu myszką na nazwę danej kategorii. Ponadto czynny jest widoczny u samej góry pasek „z ostatniej chwili”, gdzie będą lokowane krótkie pilne komunikaty lub sygnalizowane aktualizacje serwisu.

Witryna jest sprzężona z tzw. portalami społecznościowymi. Można zatem znaleźć informacje dostępne na Facebook’u, Twitterze, You Tube i Google, a użytkownicy systemu RSS mogą też automatycznie otrzymywać powiadomienia o każdej aktualizacji serwisu. Po wejściu w wybrany artykuł można także dokonać jego oceny klikając w „serduszko” lub podzielić się jego zawartością klikając „podziel się”.

Cały nowy serwis jest mobilny (można bez przeszkód odbierać treść na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu) i responsywny obraz dostosowuje się do danego wyświetlacza). Jest zgodny z najbardziej popularnymi przeglądarkami internetowymi. Obraz ekranu można przesuwać i „rozciągać” w dowolną stronę, co ma szczególne zastosowanie przy ekranach dotykowych. Nasza nowa witryna ma kilka sposobów nawigacji (podążające menu, strzałki „góra-dół”, aktywne wskaźniki tematów) oraz inteligentny system wyszukiwania treści (wyszukiwarka, tagi, kalendarz).

Nowa witryna jest przystosowana do odczytywania przez osoby niedowidzące (możliwość uzyskania obrazu w wysokim kontraście i powiększania wielkości liter). Sa także włączone opcje języków obcych, które można będzie uruchomić w miarę tłumaczenia zawartości serwisu. Z nowej strony można także trafić do Biuletynu Informacji Publicznej, platformy uslug administracji publicznej ePUAP, do najważniejszych zasobów z dokumentami obowiązującego prawa oraz do „starej” strony internetowej gminy.

Aktualnie dostępne treści są uzupełnione o wydarzenia i wiadomości od początku 2015 r. Stopniowo będą też wprowadzane kolejne materiały. Wszelkie uwagi dotyczące nowego serwisu internetowego Gminy Kamieniec Ząbkowicki można przesyłać na adres: redaktor@kamienieczabkowicki.eu