Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day), to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Organizatorem Głównym przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, które promuje zabawową formę nauczania – uczenia się matematyki.

W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Warto wiedzieć, że ŚDTM osiem lat temu został wpisany do „Kalendarza nietypowych świąt.” Od kilku lat jest też obchodzony w naszej szkole, dzięki czemu uczniowie mają okazję uczestniczyć w niecodziennej, ciekawej formie nauki. Głównym celem akcji jest zachęcenie uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, zabawowy sposób. Akcja jest też dla uczniów okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole w tegorocznej edycji ŚDTM uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, którzy najpierw przygotowali opaski na głowę z przykładami mnożenia i dzielenia oraz plakaty, wiersze, rymowanki, gry dydaktyczne dotyczące tabliczki mnożenia. Uczniowskie prace były prezentowane w każdej klasie, a po prezentacjach odbyły się 10 – minutowe pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia, w czasie których trzeba było wykazać się zarówno znajomością mnożenia i dzielenia, jak i szybkim myśleniem.

Egzaminy wyłoniły Szkolnych Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którymi zostali:

  • Martyna Roicka z klasy IVa,
  • Aurelia Kamińska z klasy Va,
  • Kornelia Ciszek z klasy Vb,
  • Natalia Grzesiuk z klasy Vb,
  • Mikołaj Sędziak z klasy Vb,
  • Kinga Tararako z klasy VI.

Szkolnym Ekspertom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy! Pozostałych uczniów zachęcamy do powtarzania tabliczki mnożenia. Kolejne „światowe sprawdzanie mnożenia i dzielenia” i szansa na zdobycie honorowego tytułu Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia już za rok!

Kornelia Ciszek pod opieką Alicji Walerian