Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością niezwykłą, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia wspaniałe wspomnienia.

Nasze przedszkole zachęca osoby dorosłe do czytania dzieciom dla przyjemności. 2 kwietnia obchodzone są urodziny Hansa Christiana Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Była to doskonała okazja, aby zorganizować w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim niezwykłe spotkanie czytelnicze „Ulubione Bajeczki”, które zorganizowaliśmy 3 kwietnia br. dla dzieci.

Na uroczystość tę dzieci z wszystkich grup przyniosły swoje ulubione bajeczki,  które oglądaliśmy wspólnie, czytaliśmy, omawialiśmy. W tym dniu każda z pań wychowawczyń rozmawiała z dziećmi na temat książek, ulubionych bajek, dowiedzieliśmy się co to jest encyklopedia, biblioteka, jakie są biblioteki, kto tam pracuje, co robi, po co warto czytać książki, bajki, czasopisma itp. Starsza grupa wykonała prace plastyczne „moja książeczka” oraz dwa piękne plakaty a najmłodsi wymyślili wspaniałą swoją książeczkę pt: „O Kopciuszku, Dinozaurze, Wilku i Dobrej Wróżce 🙂

Spotkanie przyniosło wszystkim obecnym wiele pozytywnych wrażeń, dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez swoje panie. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu zachęcą dorosłych (rodziców, dziadków i innych) do czytania swoim dzieciom dla przyjemności.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź / Irmina Brzozowska