W klasie IV b w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się Światowy Dzień Zdrowia.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się do obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczestniczyli w pogadankach i prezentacjach na temat zdrowego stylu życia, przygotowali plakaty na konkurs pod hasłem „Mój zdrowy talerz” oraz zorganizowali warsztaty kulinarne, których celem było wykonanie i prezentacja zdrowej przekąski.

Szczególnie atrakcyjną częścią projektu okazało się przygotowanie zdrowej przekąski. Uczniowie mieli wiele ciekawych pomysłów na wykonanie tego zadania. Opracowane wcześniej i dobrze przedyskutowane przepisy, zakupione produkty, wielki zapał i dobra organizacja pracy sprawiły, że na godzinie wychowawczej w poszczególnych grupach bardzo szybko pojawiły się smakowicie wyglądające wafle ryżowe posmarowane miodem oraz ozdobione cynamonem i owocami, owocowe oraz serowo – warzywne szaszłyki, owocowe i warzywne sałatki oraz koreczki, herbatniki z jogurtowo-owocowym sosem, owocowe lemoniady. Niezapomnianą częścią tych warsztatów będzie również wspólny posiłek uczniów i wychowawcy, podczas którego przekąski zostały szybko zjedzone z wielkim smakiem. Była to również okazja do wymiany przepisów oraz wrażeń z zajęć.

A oto najczęstsze opinie o zajęciach: Było bardzo fajnie, zabawnie i śmiesznie. To była super zabawa, podczas której wszyscy byli dla siebie życzliwi i mili i dzielili się swoimi produktami oraz przekąskami. To był wyjątkowy dzień, podczas którego wszyscy najedli się do syta zdrowych pokarmów. Był to jeden z najlepszych piątków w szkole. Było świetnie i najważniejsze… było zdrowo. To były bardzo fajne zajęcia, które chcemy jeszcze powtórzyć. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaopatrzenie nas we wszystkie potrzebne produkty.

Uczniowie klasy IV b z wychowawcą