Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II – 2 czerwca 2018 r. na odbyła się Rodzinna Fiesta, na którą przyszło wielu rodziców wraz ze swoimi dziećmi. Gośćmi uroczystości byli: wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec, przewodniczący Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Dominik Krekora oraz radna Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pani Bogumiła Tokarz.

Dyrektor szkoły Pan Arkadiusz Albrecht i Rada Rodziców zapewnili tego dnia dla wszystkich wiele atrakcji i niespodzianek. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu umilały także pokazy taneczne uczniów. Podczas pikniku można było kupić orzeźwiające napoje oraz różne pyszne przekąski przygotowane przez rodziców. W spotkaniu uczestniczył Orzeł Ślązak – maskotka WKS Śląska Wrocław, który nie tylko pozował do pamiątkowych zdjęć, ale także brał udział w różnych zabawach z dziećmi i pomagał prowadzić imprezę przedstawicielowi działu marketingu WKS Śląsk Wrocław. Wspólnie przeprowadzili ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Był to bardzo atrakcyjny, pełen zabawy, radości i niesamowitych wrażeń dzień, który zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników tego niezwykłego spotkania.

Dyrektor szkoły i przewodnicząca Rady Rodziców dziękują wszystkim gościom, rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za udział w Rodzinnej Fieście. Szczególne podziękowania kierują do rodziców zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości, przedstawicieli WKS Śląsk Wrocław, dyrektora i pracowników Gminnego Centrum Kultury, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu Ząbkowickim II oraz sponsorów.