W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim zorganizowano szkolny wyjazd do Strzelina. W Strzelińskim Ośrodku Kultury uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wzięli udział w „Lekcji o mediach”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lekcja w kinie”.

Lekcja o mediach wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa, zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter. Lekcja świetnie połączyła edukację i rozrywkę, twórczo aktywizowała uczniów. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli również film pt. „Labirynt”, fantastyczną, pełną przygód historię, która nie tylko udowadniała, jak ważna jest przyjaźń, ale uczyła, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu podobała się „Lekcja w kinie”. Z niecierpliwością będziemy czekać na ofertę kolejnych zajęć. Koordynatorem wyjazdu była p. Aleksandra Rembiasz. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Marzena Brandys, Urszula Burzała, Elżbieta Cwek, Iwona Pietrzak, Anna Wojtaszczyk i Patrycja Urbaś.

MB