Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 „Baśniowa Kraina” zaciekawione budzącą się do życia  przyrodą, postanowiły urządzić w swoich salach kąciki przyrodnicze.

W tym celu przyniosły cebulki, rzeżuchę, fasolki i cebulki kwiatów. Na parapecie zrobiły domowy ogródek. Dzieci w tym celu przygotowały słoiczki, gazę, wodę  i potrzebne  nasiona. Każdy samodzielnie umieścił nasionka w odpowiednio przygotowanym wcześniej słoiczku i uzupełnił pojemnik wodą.

To nic trudnego – ale bardzo interesujące! Jest to wspaniała zabawa, ale także ciekawa lekcja. Uczy odpowiedzialności, systematyczności, a także spostrzegawczości. Było to dla dzieci nie lada wyzwaniem, ale nie brakowało przy tym uśmiechu i zapału do pracy. Mali ogrodnicy teraz codziennie dbają o odpowiednia ilość wody w pojemnikach i obserwują poszczególne etapy wzrostu fasoli – od nasionka do roślinki.   Naprawdę dobrze wiedzą, jak pielęgnować i szanować rośliny. Obserwacje, których dokonujemy każdego dnia sprawiają przedszkolakom wiele radości i dają odpowiedzi na wiele nurtujących dzieci pytań. A ile przy tym radości…