We wtorek i środę „Bajkowe Skrzaty”, „Smerfy” i „Tygryski” z „Baśniowej Krainy” samodzielnie przygotowywały wiosenne kanapki.

Miały do dyspozycji pieczywo bezglutenowe orkiszowe i razowe ze słonecznikiem, masło, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, czerwoną paprykę, pomidory i zieloną sałatę, twarożek z pesto z bazylii i wędliny. Przed rozpoczęciem przygotowywania kanapek dzieci miały pogadankę na temat „Zdrowego odżywiania i nawyku mycia rąk przed każdym posiłkiem i dokładnym myciu warzyw potrzebnych do przygotowywania różnorodnych potraw.

Zanim dzieci usiadły do stolików pamiętały o umyciu rąk i starannym przygotowaniu miejsca pracy. Pomysłów było wiele. Dzieci samodzielnie smarowały, układały produkty tworząc na kanapkach bardzo wiosenne wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Kolorowe, bogate w witaminy, kanapki w mig znikały z talerzyków. Wykonanie kanapek okazało się niebywale ciekawą i radosną, a co najważniejsze – bardzo smaczną zabawą. Wszystkie dzieci, nawet największe „niejadki” zajadały wiosenne kanapki z ogromnym apetytem.