Już po raz drugi w Kamieńcu Ząbkowickim odbędzie się szczególne wydarzenie – impreza łącząca wątek patriotyczny z pasjami sportowymi. To już szósta w skali całego kraju edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W tym roku bieganie będzie się odbywało w całej Polsce w niedzielę 4 marca 2018 r. i zgodnie z tradycją dystans podstawowy to 1963 metrów.

Osoby i zespoły biegacze mogą się już rejestrować elektronicznie poprzez serwis internetowy TROPEM WILCZYM . W Kamieńcu Ząbkowickim bieg zostanie przeprowadzony na terenie zespół pałacowo-parkowego w pobliżu stawu przy Domu Rządcy. Plan imprezy, która odbędzie się bez względu na warunki pogodowe:

  • 11:00 – rejestracja zgłoszeń, wydawanie pakietów i numerów startowych
  • 12:00 – start biegu na 1963 m
  • 13:00 – posiłek dla uczestników, grochówka, ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • 13:30 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, zakończenie imprezy

Długość trasy wynosi 1963 metry, co symbolizuje rok mordu, jakiego komando komunistycznej bezpieki dokonało na ostatnim żołnierzu wyklętym sierż. Józefie Franczaku ps. „Lalek”. W biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych mogą wziąć udział wszyscy chętni nie mający przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w dyscyplinach sportowych typu wytrzymałościowego.

Organizatorem kamienieckiej odsłony biegu jest Gminne Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki, a partnerem organizatora są Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Pobiegną Tropem Wilczym w Kamieńcu Ząbkowickim_01