W grudniu 2017 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim z wielkim przejęciem i wzruszeniem przyjęła wiadomość o chorobie nowotworowej Zuzi oraz okazała wsparcie dziewczynce i jej rodzicom.

Na leczenie i rehabilitację Zuzi zebraliśmy 1300 zł. Przekazaliśmy Zuzi również wiele kartek ze świątecznymi i noworocznymi życzeniami. Chcemy, aby wiedziała, że jest wiele osób, które są myślami i sercem przy niej oraz życzą jej jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Okazało się, że bardzo zdolna, wcześniej aktywna i pełna marzeń uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie wcale nie jest dla nas anonimowa. Znają ją niektóre dziewczynki z czwartych klas, miały bowiem okazję spotkać się u wspólnych znajomych. Tak między innymi mówią o niej: „Zuzia jest spokojna. Nie lubi być w centrum uwagi. Jest miła i zawsze uśmiechnięta. I bardzo lubi sowy i świnki morskie.”

Uczniowie, rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi po raz kolejny udowodnili, że mają serca przepełnione życzliwością i miłością do innych ludzi, szczególnie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli naszą inicjatywę „Pomoc dla chorej na raka mózgu Zuzi”, której przewodnim mottem były słowa Papieża Jana Pawła II „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi.” Dziękujemy za pomoc i życzliwość, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Dziękujemy za hojność, za każdy ofiarowany grosz do puszek, za dary przekazane na kiermasz oraz za kupowanie symboli Świąt Bożego Narodzenia wykonanych przez uczniów. Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie dla Zuzi i jej rodziców nie tylko wsparciem materialnym, ale przede wszystkim da im jeszcze więcej siły do walki z ciężką chorobą oraz wzmocni wiarę w szybki powrót do zdrowia.

Chcemy jednocześnie poinformować, że rodzinie Zuzi można cały czas udzielać wsparcia finansowanego dokonując indywidualnych wpłat na konto Rady Rodziców NSP im. Ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie. Numer konta: BS 26 95330004 2001 0015 2943 0001 z dopiskiem: dla Zuzi. Adres szkoły: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie; Lubnów 42, 57-220 Ziębice

Apel o pomoc dla ciężko chorej Zuzi (2)

Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu - opieka: Alicji Walerian i Mileny Skotnickiej