Uroczyście obchodziliśmy Dzień Drzewa w Samorządowym Przedszkolu Nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Święto to wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

W naszym przedszkolu zdecydowaliśmy się spojrzeć w przyszłość, ponieważ naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By te marzenia mogły się spełnić, należy szczególnie  w takich dniach zatrzymać się i zrobić coś dla natury. Dzieci z przedszkola zaczęły przygotowania do tego święta już dużo wcześniej, wykonując pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewa”. Wszystkie prace ukazały wysoki potencjał dzieci i pań nauczycielek.

10 października 2017 r., gdy obchodziliśmy Dzień Drzewa, nie zabrakło też wspólnych zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zasadzili na terenie przedszkolnym drzewko KLON DOBROWIEŚĆ, przy których dzieci złożyły ślubowanie. Przedszkolacy uroczyście ślubowali: dbać o  posadzone przez nas drzewko, dbać o wszystkie inne drzewa, nie niszczyć drzew, nie łamać im gałęzi , zwracać uwagę osobom, które tego nie przestrzegają. Holl przedszkolny natomiast zmienił się w przepiękną wystawę jesiennych drzew.

Obchody dla wszystkich dzieci przygotowały pani Renata Kocjan-Górska, Irmina Brzozowska Małgorzata Buczko i Małgorzata Grajek. I kto powiedział, że jesienią jest nudno?