„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.  (Jan Paweł II)

Czas przedświąteczny to najlepszy okres, aby uświadomić dzieciom tak ważne rzeczy jak: pomoc słabszym i potrzebującym.  Tak więc w  tym roku Przedszkole Publiczne Nr 1 Baśniowa Kraina  w Kamieńcu Ząbkowickim po raz pierwszy przystąpiło do AKCJI SZLACHETNA PACZKA . Jest   to ogólnopolski program mądrej pomocy – realizowany od 2001 r. przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym  założeniem SZLACHETNEJ PACZKI jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy , tak, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W naszym Przedszkolu akcję koordynuje Pani Małgosia i Pani Asia.

9 grudnia 2017 roku był  finał AKCJI  SZLACHETNA PACZKA. Nie mogło również zabraknąć naszego przedszkola. W godzinach popołudniowych do wolontariuszy z Rejonu Ząbkowice Śląskie udali się nasi przedstawiciele, a była to Karolinka Załęska i Julcia Ryng. Oczywiście ze wsparciem swoich mam – Pani Małgosi i Pani  Asi. Na miejscu zostały  bardzo serdecznie przywitane  przez wolontariuszy naszej gminy. Przekazano wszystkie rzeczy, które udało się zgromadzić dzięki Rodzicom przedszkolaków z „Baśniowej Krainy”.

Była to dla naszych podopiecznych najlepsza lekcja wrażliwości na losy innych. Możemy być dumni, z Rodziców dzieci z naszego przedszkola i pracowników, za tak liczne dary, które mamy nadzieję wywołają uśmiech na niejednej smutnej twarzy i spowodują, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenie upłyną Im w dostatku, spokoju i radości. Dyrektor Przedszkola  Publicznego Nr 1 Baśniowa Kraina w Kamieńcu Ząbkowickim – Elżbieta Kokoszka z całego serca składa serdeczne podziękowania Wam Rodzicom, Waszym Dzieciom  i Wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do zebrania darów w AKCJI SZLACHETNA PACZKA , za duże zaangażowanie i wsparcie. Pani  Małgosi i  Pani Asi za pilotowanie całej akcji gorąco dziękujemy.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji. Przecież jak mówi sentencja: „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu” (Mikołaj Gogol) Mamy nadzieję, że zachęceni powodzeniem programu SZLACHETNA PACZKA przystąpimy do akcji także w następnym roku. Pozdrawiamy!