Zastanawialiśmy się w „Baśniowej Krainie” jak obchodzić ten dzień? Wystarczyło tylko uśmiechnąć  się do drugiej osoby, znaleźć dla innych miłe słowo i już wszystko wydawało się piękniejsze.

Przypadający 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.

Kim jest człowiek życzliwy? Jest to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Czy to wiele? Myślimy, że wcale, a  mimo wszystko na co dzień  niektórzy zapominają o takich gestach. A przecież żeby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Jeśli wymagamy, by inni traktowali nas z szacunkiem, sami też tak róbmy. Kultura dnia codziennego wymaga uprzejmości względem innych. Czy tak ciężko się uśmiechnąć? Raczej nie. A to najlepszy środek do „przełamania lodów”, do stworzenia miłej atmosfery. Właściwie życzliwość to mało kosztowna inwestycja, ale zyski jakie niesie mogą być naprawdę ogromne. To niezbędny element w budowaniu relacji międzyludzkich.

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko 21 listopada.  I oby tak było! Chcemy mieć słońce nawet jesienią czy zimą? Chcemy mieć wszędzie przyjaciół? Chcemy, żeby świat był lepszy? Chcemy mieć przyjemną pracę i być  coraz lepsi? Chcemy być piękni i silniejsi, zdrowsi i szczęśliwsi? To proste. Bądźmy życzliwi! Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką, ze zdwojoną siłą. Powodzenia!!!