Fakt pójścia do szkoły stanowi bardzo ważny moment w życiu dziecka i to, w jakim stopniu dziecko poradzi sobie w nowej rzeczywistości zależy od stopnia jego dojrzałości szkolnej.

Dlatego w „Baśniowej Krainie” wiemy, jak ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły jest nawiązanie i systematyczne utrzymywanie kontaktów ze szkołą. Przedszkole Publiczne Nr 1 Baśniowa Kraina   współpracuje  ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Bolesława Chrobrego, która mieści się niedaleko naszego przedszkola i zdecydowana większość absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły.

7  grudnia Bajkowe Skrzaty i Tygryski z Panią Jolą, Panią Bernadką i Panią Adrianą wybrały się na wycieczkę do szkoły. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie. Wycieczkę po szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy jak wygląda stołówka, sala gimnastyczna, a nawet gabinet Pani Dyrektor. Dzieci zapoznały się z klasami lekcyjnymi, szatnią, łazienką, świetlicą, Obejrzały tornister ucznia, przybory szkolne i książki. Na pożegnanie umówiliśmy się na kolejne spotkanie, zapraszając uczniów do naszego przedszkola na jasełka, do których pilnie się przygotowujemy.

Podczas wszystkich zabaw przedszkolaki aktywnie współdziałały ze starszymi kolegami. Najmłodsi przez chwilę poczuli się uczniami – zasiedli w szkolnych ławkach. Jakże miło nam było zobaczyć absolwentów naszego przedszkola, oglądać książki, z których się uczą oraz starannie wypełnione zeszyty z literkami.  Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za miłe przyjęcie.