Ponad 39 lat temu, 16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu świętego Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę świętego Piotra. Okazał się nim kardynał Karol Wojtyła z Polski.

Z tej okazji 16 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odbyła się uroczystość upamiętniająca tę ważną datę, rocznicę pontyfikatu Patrona Szkoły, świętego Jana Pawła II. O godzinie 9:00 rozpoczął się apel. W części oficjalnej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli wybrane pod nadzorem Pani Alicji Walerian słowa świętego Jana Pawła II nawiązujące do sensu istnienia każdego człowieka. Następnie zgromadzeni na uroczystości uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali montażu słowno-muzycznego wykonanego przez uczniów klasy V, który był przygotowany pod opieką Pani Dagmary Szymczak i Siostry Bożeny Nowakowskiej. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki nawiązujące do dzieciństwa naszego Wielkiego Rodaka. Zwieńczeniem spotkania był taniec występujących uczniów do piosenki „Nasze oczekiwanie”. Po apelu uczniowie wszystkich klas udali się pod pomnik świętego Jana Pawła II i pod opieką wychowawców zapalili symboliczne znicze.

Druga część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 17:00 w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej Mszą Świętą, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Wojciech Jasiński. We Mszy Świętej nie mogło zabraknąć Pocztu Sztandarowego szkoły. Po Mszy Świętej uczniowie naszej szkoły powtórnie zaprezentowali zgromadzonym w świątyni program artystyczny, który wszystkim bardzo się podobał, czego wyrazem były gromkie brawa. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik świętego Jana Pawła II i odmówili różaniec oraz zapalali znicze. Na zakończenie spotkania Pan dyrektor Szkoły Arkadiusz Albrecht podziękował licznie przybyłym na uroczystość mieszkańcom naszej gminy i zaprosił wszystkich na następną rocznicę.

Julia Nowakowska z klasy V pod opieką Pani Dagmary Szymczak