Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieńcu Ząbkowickim, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2017 r., już po raz kolejny zorganizowała, wraz z Policjantami Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim oraz Policjantami Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich akcję profilaktyczną dotyczącą trzeźwości na drogach.

Do udziału w akcji  „Trzeźwy na drodze, jadę bez pośpiechu” zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.  26 października 2017 r., w godzinach przedpołudniowych dzieci, ubrane w kamizelki odblaskowe, uczestniczyły w przeprowadzanej przez Policjantów kontroli drogowej polegającej na sprawdzaniu prędkości i stanu trzeźwości kierujących. Po wykonaniu czynności sprawdzających przez Policjantów, dzieci które przyglądały się tym czynnością z dużym zaciekawieniem, przekazywały kierowcom ulotki profilaktyczno-edukacyjne – opisujące przepisy dotyczące jazdy samochodem po alkoholu i narkotykach oraz  przekraczania dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkową atrakcją podczas akcji było przybijanie przez dzieci pieczątek z uśmiechem na rękach kierowców, bądź na ulotkach,  jako nagroda za wzorową jazdę. Podczas całej akcji dzieci mogły zapoznać się z pracą Policjantów podczas kontroli drogowej. Dowiedziały się jakie dokumenty powinien posiadać kierujący pojazdem, w jaki sposób Policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących jak również miały sposobność sprawdzić jak działa radar mierzenia prędkości.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów jak i z dużą aprobatą samych kontrolowanych kierujących pojazdami. Na zakończenie akcji dzieci biorące w niej udział otrzymały od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odblaskowe zawieszki na tornistry, które poprawiają widoczność pieszego i rowerzysty na drodze.