W październiku br. rozpoczęła się akcja wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim pod hasłem „Dbajmy o zwierzaki i pomagajmy im!”

Celem naszego przedsięwzięcia jest uczenie dzieci i młodzieży szanowania oraz pomagania zwierzętom, szerzenie idei wolontariatu, nabywanie umiejętności współpracy w grupie. W ramach naszych działań zbieramy żywność dla porzuconych i zagubionych kotków, piesków, którym pomocy udziela Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich. Opiekę nad nami sprawują panie Sylwia Grot i Anna Styga, a akcja potrwa do końca kwietnia 2018 r.

24-25 października odbyły się prelekcje dla uczniów klas 1-7, w trakcie których dowiedzieliśmy się z jakim szacunkiem i miłością traktować zwierzęta, oraz w jaki sposób  poprzez stronę faacebook’ową kontaktować się z ząbkowickim TOZ-em. Uczniowie poruszeni losami piesków, zadawali pytani dotyczące akcji. Prelekcję prowadziły wolontariuszki z naszej szkoły z klas gimnazjalnych: Wiktoria Grońska, Nikola Ceglarz, Wiktoria Piątkiewicz, Gabriela Majcher, Natalia Filozof. Wcześniej kilkanaście osób przygotowało plakaty, gazetkę na gol szkoły i ulotki propagujące akcję. Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji!

Jakub Brzózka – kl.IIA gimnazjum w SP w Kamieńcu Ząbkowickim