Klasa III A Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim jeszcze we wrześniu wybrała się na wycieczkę do Złotego Stoku. Zaprosiła nas mama EIizy pani Alina Strusińska, która jest przewodnikiem w tamtejszej Kopalni Złota.

Zaraz po przyjeździe mieliśmy okazję spotkać się z panią Elą Szumską – właścicielką kopalni, która życzyła nam wspaniałych przygód podczas zwiedzania również pozowaliśmy do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „Sztolni Gertrudy”. Uczniów zainteresowała ciekawa legenda dotycząca tej sztolni. Duże wrażenie zrobiła na nas podświetlana miniaturowa makieta kopalni, jednak największą atrakcją okazał się Skarbiec i kolorowy wodospad wypływający ze skał na wysokości ósmego piętra.W dalszych korytarzach widzieliśmy jedyne w Polsce Muzeum Przestróg i Apeli oraz spotkaliśmy p. Grażynę w pracowni alchemika. Kto odważny mógł zjechać na zjeżdżalni w dół i na powierzchnię wyjechać kolorowym tramwajem – jedynym takim w Polsce! Mogliśmy również skorzystać z dodatkowych atrakcji tj. trampoliny, pająka czy płukania złota. Szukaliśmy złota a jak się nie udało to i tak przygoda była super!

Na koniec pobytu w Kopalni Złota uczniowie zakupili różne  pamiątki np. sztabki złota, bite monety z herbem kopalni oraz łuki do strzelania. Dużo uciechy sprawiło wszystkim ognisko przy, którym piekliśmy kiełbaski i podziwialiśmy piękne okolice Złotego Stoku. Wycieczka sprawiła nam dużo radości ,spędziliśmy miłe chwile z całą klasą.

Dziękujemy pani Eli Szumskiej za dobre słowo, uśmiech i miłe przyjęcie oraz pani Alinie za oprowadzenie i przekazanie ciekawej historii kopalni – klasa III A z opiekunami.

mgr Małgorzata Wilk / mgr Elwira Juszczak