W Ząbkowicach Śląskich odbył się konkurs pod hasłem „Żywność bez konserwantów” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe oraz Sanepid.

W konkursie, który został przeprowadzony 22 kwietnia 2016 r. uczestniczyło 37 uczniów z Powiatu Ząbkowickiego. Szkołę Podstawową nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim reprezentowały trzy uczennice: Wiktoria Śnieżek, Oliwia Dudek i Martyna Waligóra. Uczennice miały za zadanie zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru, w którym były ujęte zagadnienia dotyczące roli składników pokarmowych w organizmie oraz ich występowania w pokarmach, piramidy zdrowego żywienia, planowania jadłospisu zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, roli wody w organizmie, znakowania żywności GDA, witamin i ich roli w organizmie, budowy i roli układu pokarmowego człowieka, chorób spowodowanych niewłaściwym odżywianiem.

Jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 Wiktoria Śnieżek zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za udział.