W Ziębicach odbył się finał powiatowy koszykówki dziewcząt

14 listopada 2017 r. w Ziębicach w zawodach brały udział 4 drużyny SP 2 Ziębice, SP 1 Kamieniec, Gimnazjum Nr 1 Ząbkowice Śląskie i Gimnazjum Nr 2 Ząbkowice Śląskie. Turniej rozegrano systemem pucharowym. W pierwszych meczach zagrały zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich półfinałach  z zespołami z drugich miejsc, a następnie przegrane zespoły grały o trzecie miejsce w powiecie a zwycięzcy rozegrali mecz o pierwsze miejsce.

W pierwszym meczu Ziębice wysoko pokonały Gimnazjum Nr 2 z Ząbkowic Śląskich. Następnie nasza drużyna rozegrała mecz z Gimnazjum Nr 1 w  Ząbkowicach Śl.  Był to mecz bardzo zacięty, w którym to nasze dziewczęta utrzymywały minimalną przewagę punktową przez całe spotkanie.

Nieskuteczna gra pod koszem rywalek nie pozwoliła jednak wypracować bezpiecznej przewagi i było nerwowo do ostatniego gwizdka sędziego. Wygrywamy jednak 10:6. W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum Nr 1 z Ząbkowic pokonało Gimnazjum Nr 2 Ząbkowice. W meczu finałowym gramy z Ziębicami i chcemy zagrać lepiej niż tydzień temu. Walczymy dzielnie od początku do końca meczu, jednak tego dnia gramy bardzo nieskutecznie i podobnie jak w pierwszym meczu z Ząbkowicami nie możemy trafić do kosza przeciwnika kończąc akcje niecelnymi rzutami, a rywalki grały bardzo skutecznie i ograły nas bardzo wysoko 40:2. Zajmujemy II miejsce w powiecie, chociaż nasza gra dzisiaj nie była porywająca.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 2 Ziębice
  2. SP 1 Kamieniec Ząbkowicki
  3. Gimnazjum Nr 1 Ząbkowice Śląskie
  4. Gimnazjum Nr 2 Ząbkowice Śląskie

Skład reprezentacji:

1. Bierut Karolina
2. Białek Julia
3. Buczko Sara
4. Ceglarz Nikola
5. Rzepa Klaudia
6. Filozof Natalia
7. Grębowiec Dominika
8. Piątkiewicz Wiktoria
9.Pietrzak Kinga
10. Polasińska Wiktoria
11. Popęda Nikola
12. Postawa Roksana
13. Postawa Sandra

Opiekun zespołu: Tomek Piwiński