W związku z tym, że szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, dlatego też kolejny raz dnia 27 września br.  dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedził  pan dzielnicowy Damian Bieńko.

Dzieci bardzo serdecznie przywitały gościa i z zainteresowaniem i przejęciem oglądały filmik-bajkę z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród dzieci. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Podczas wizyty Policjanta nasze przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, np. gdy obca osoba ich zaczepia.

Następnie Pan Policjant zaprosił dzieci z grupy najstarszej na przejście dla pieszych, które znajduje się naprzeciw przedszkola. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w przejściu wraz z panem policjantem. W ten sposób realnie mogły poznać jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Jeszcze raz przypomniały sobie zasady i wszystkie potrzebne poznane wcześniej  informacje dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

Serdeczne dziękujemy Panu Damianowi z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnej służby, jaką jest praca policjanta.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek / Małgorzata Buczko / Irmina Brzozowska