Dziewczyny z klasy V wraz z wychowawczynią Panią Dagmarą Szymczak 29 września 2017 r. przygotowały swoim kolegom małą uroczystość z okazji Dnia Chłopka.

Wszystkie dziewczyny przebrały się zabawnie i kolorowo, aby zabawnie świętować ich święto. Chłopcy po wejściu do klasy zostali przyjęci piosenką i tańcem wykonanym przez koleżanki. Następnie musieli wykonać różne polecenia przygotowane przez naszą Panią.

Pierwszym wyzwaniem było zaproszenie dziewcząt do tańca,  niektórym poszło to bez problemu, ale dla niektórych był to nie lada wyczyn. Następnym wyzwaniem były pytania, które nie były trudne, choć wymagały małego zastanowienia. Oczywiście nasi koledzy musieli udowodnić swoją „męskość” wykonując ćwiczenia sportowe; pompki, pajacyki, przysiady, a także podskoki. Po tych konkurencjach byli naprawdę „czerwoni”. Po zakończonych konkurencjach nasi koledzy otrzymali od nas małe upominki, a od Pani Dagmary pyszne babeczki.

Żeńska część klasy zdecydowała, że tytuł NAJLEPSZEGO CHŁOPAKA KLASY  otrzymał Szymon Harasimowicz, nasz nowy kolega. Dla Szymona zadania i pytania nie były straszne. Po zakończeniu fety wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia. Ten dzień był świetną zabawą dla chłopców jak i dla dziewcząt.

Zuzanna Biel kl. V pod opieką Pani Dagmary Szymczak