Pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji letnich w Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim obfitował w sporą ilość wydarzeń, takich jak warsztaty, wycieczki i inne rozrywki dla naszych milusińskich.

W lipcu dzieci i młodzież mieli okazję do obejrzenia spektaklu „Smerfne przygody”, przygotowanego przez teatr „Blaszany bębenek”. Obchodziliśmy też wspólnie święto hot – doga, które przypada na dzień 6 lipca. Każdy z przybyłych na warsztaty mógł wykonać jego wariację w ramach „Kuchennych rewolucji”.

Nie brakowało też zajęć ruchowych oraz w terenie. W każdy wtorek odbywały się zajęcia na trampolinach, w jedno z czwartkowych popołudni urządziliśmy również wspólną grę w podchody, a później ognisko. Każdego dnia w GCK była dostępna świetlica, na której można było pograć w cymbergaj lub w tenisa stołowego. W każdy piątek odbywały się zajęcia plastyczno – techniczne z panią Romą Bielawską. Część z prac wakacyjnych została wysłana na konkurs „Kartka z wakacji” organizowany przez biuro poselskie. W każdą środę dzieci mogły poczuć się jak w kinie na cotygodniowym poranku filmowym, w poniedziałki bywało tłumnie na ulubionych zajęciach komputerowych.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak wycieczka do Kletna, gdzie każdy z uczestników mógł przemóc swój strach i obawy i spróbować sił podczas przechadzki po parku linowym. Całodzienna zabawa została uzupełniona o grę w minigolfa oraz strzelanie z łuku. Wróciliśmy do domu z uśmiechami i pełni wrażeń.

Wakacje kończą się już wkrótce, dlatego w ostatnie dni zapraszamy jeszcze do Gminnego Centrum Kultury, aby nie ich zmarnować.