Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej udali się 10 czerwca 2015 r. o godzinie 6:00 na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski.

Po dotarciu do celu pielgrzymki zaśpiewaliśmy pieśń „O Maryjo witaj nam”. Dzieci przebrały się w swoje komunijne stroje i wyruszyliśmy na Jasnogórskie Wały. Tam rozważaliśmy w skupieniu kolejne stacje Drogi Krzyżowej. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. Byliśmy bardzo blisko wizerunku Czarnej Madonny.  Z wielkim wzruszeniem, ze łzami w oczach oglądaliśmy odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej. Po Eucharystii zwiedziliśmy jeszcze Skarbiec, salę ojca Kordeckiego i zbrojownię. Niektórzy weszli również na wieżę.

Czas wolny wykorzystaliśmy na posiłek, zakup pamiątek, jak również na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Pogoda była wręcz wymarzona na tego rodzaju wyjazd. Humory dopisywały wszystkim i z wielką radością i piosenką na ustach wróciliśmy do naszych domów. Ten niezwykły dzień na długo zapisze się wszystkim w pamięci. Opiekę nad dziećmi sprawowali: rodzice, ksiądz proboszcz Wojciech Jasiński, pan dyrektor Arkadiusz Albrecht, siostra Katarzyna Fabicka i pani Alicja Nowakowska.

Uczestnicy pielgrzymki