W dniach od 11 – 14 czerwca 2017 r. w miejscowości Nidzica (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się 40. Finał Krajowy Turnieju Wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Główni organizatorzy konkursu to: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prezes Polskiego Związku Motorowego, Komenda Główna Policji. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Województwo Dolnośląskie reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim oraz Szkoła Podstawowa w Lipie. Drużyna gimnazjum w składzie: Mateusz Wrześniewski, Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich, wcześniej przeszli kolejne etapy eliminacji, wygrywając finał powiatowy, strefowy i wojewódzki. Pomocy udzielił Wójt Gminy Marcin Czerniec, Wiesława Bogusa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i Legnicy i dzięki tym osobom nasi uczniowie mogli wyjechać na finał krajowy. Na Mistrzostwach Polski gimnazjaliści rywalizowali z najlepszymi drużynami spośród 16 województw w takich konkurencjach jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowania, jazda na torze sprawnościowym i po miasteczku ruchu drogowego. Gimnazjaliści z Kamieńca Ząbkowickiego zajęli zaszczytne X miejsce. Z powodzeniem konkurowali z wielokrotnymi uczestnikami krajowego finału

Turniej był wielką atrakcją dla uczestników, ponieważ oprócz rywalizacji w zawodach przygotowano dużo dodatkowych atrakcji takich jak: pokaz walk rycerskich, zwiedzanie zamku w Nidzicy, spotkanie z przedstawicielami sportów motoryzacyjnych, pokaz symulatora dachowania, wystawa starych samochodów, zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i Planetarium oraz starówki Olsztyna. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

apj.