Uczennica klasy 5A Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim Marta Stolarczyk, zajęła II miejsce w II Międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Skarby przyrody Dolnego Śląska”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych na terenie Dolnego Śląska. Celem konkursu jest poznawanie przez dzieci i młodzież otaczającej przyrody w miejscu ich zamieszkania poprzez obserwację i rejestrację fotograficzną, a także opis wybranych gatunków biocenozy. To również niepowtarzalna okazja szerzenia wśród najmłodszych zamiłowania i szacunku do świata, w którym żyjemy zgodnie z przesłaniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 27 we Wrocławiu, natomiast patronat nad konkursem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w niej udział łącznie aż 374 uczniów ze szkół podstawowych w województwie. W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim do udziału zgłosiło się 10 uczniów. Koordynatorem była Agata Olewicz. Wystawa prac konkursowych oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 czerwca br w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrocławiu.

Gratulacje dla Marty za zajęcie zaszczytnego II miejsca. W przesłanych na konkurs zdjęciach Marta w kreatywny sposób pokazała swoje unikatowe spojrzenie na piękno przyrody wokół nas. Gratulacje należą się również wszystkim uczniom kamienieckiej Jedynki szkoły, którzy chcieli wykazać się swoją pasją do fotografii.