W Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim panie wychowawczynie p. Renia i p. Gosia zorganizowały po raz drugi dzieciom „Święto czekolady w przedszkolu”.

W dniu tym pierwszym zadaniem było ubrać się w kolor czekolady, co dzieci z zadowoleniem uczyniły. Dzień „Święta czekolady” rozpoczęliśmy już od samego rana, ponieważ na śniadanko dzieci otrzymały pyszny chlebek z „ukochaną” nutellą 🙂 i zajadały się nim jak zwykle. Tak zajadając się i długo nie czekając dzieci wpadły na pomysł umazania się pyszną czekoladą 🙂 takie to było dla nich fajne, że postanowiły umazać też i swoją panią – w myśl zasady: jak wszyscy – to wszyscy 🙂 , no i nie było wyjścia – a radość w oczach dzieci pozostanie w moim sercu na zawsze 🙂 .

Następnie, w grupie 4-5 i 5-6–latków, panie siedząc w kole z dziećmi opowiadały o czekoladach i innych wyrobach czekoladowych – jak powstają, jakie są kształty, smaki, itp. Dzieci zadawały wiele pytań, na które panie udzielały odpowiedzi. Śpiewaliśmy piosenki o czekoladzie i bawiliśmy się w rytm tych piosenek. Obie grupy wykonały przepiękne prace plastyczno-techniczne – plakaty z przyniesionych przez siebie materiałów oraz rysunki. Potem znów zajadaliśmy się wszyscy przyniesionymi przez dzieci słodkościami, którym nikt nie mógł się oprzeć 🙂 . Na podwieczorek dzieci także otrzymały coś słodkiego – słodką maślaną bułeczkę, którą większość zjadła praktycznie od razu 🙂 .

12 kwietnia 2017 r., czyli nasze święto czekolady było dniem pełnym słodkości i radości  i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków 🙂 .

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź