Najpierw był pomysł Pani Marioli Kosiec – opiekunki placu zabaw przy Przedszkolu Nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Potem było wsparcie, którego udzielił Pan wójt Marcin Czerniec. Dzięki temu dzieciaki mogły drugi raz cieszyć się i świętować w ramach „Mikołajek”.

7 grudnia br. w oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja przy ognisku wszyscy tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o tym dobrym świętym. Wszystkie dzieci zarówno te z przedszkola jak i te, które przychodzą w godzinach popołudniowych na plac przedszkolny otrzymały prezenty od Św. Mikołaja. Niektóre dzieci na prośbę Św. Mikołaja mówiły wierszyki Czasami, trochę nieśmiałe, ale z myślą o upragnionym prezencie odpowiadały na wszystkie pytania  zadawane przez Świętego.

W naszej radości brali udział: Pan wójt Marcin Czerniec, Pan dyrektor Arkadiusz Albrecht oraz radni Gminy Kamieniec: Pani Bogusława Tokarz,  Pan Dominik Krekora oraz Pan Ryszard Kleniuk. Pan Wójt wraz z radnymi wręczył każdemu dziecku słodki upominek, co sprawiło dzieciakom jeszcze dodatkową radość i za co serdecznie dziękujemy.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek