IV Grand Prix Ziemi Kłodzkiej to cykl czterech turniejów szachowych organizowanych przez Uczniowski Klub Szachowy „Giecek” Radków w hali sportowej w Ścinawce Średniej.

Prawo startu w turnieju mają wszyscy chętni, którzy grają w jednej grupie na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 dodatkowych sekund za każde posunięcie dla zawodnika. Zawodnicy, chociaż grają w jednej grupie to obowiązuje podział na kategorie wiekowe przy nagradzaniu najlepszych zawodników. Turnieje mają charakter otwarty biorą w  nich udział wszyscy zainteresowani z Polski i Czech.

Przygodę z IV Grand Prix Ziemi Kłodzkiej rozpoczęliśmy 25 lutego 2017 r.  W turnieju wystartowało 73 zawodników. Jedyną reprezentantką naszej szkoły była Gabrysia Piwińska, która zdobyła 3,5 punkty, co pozwoliło zająć jej 38 miejsce (IV miejsce w kategorii młodziczek – zawodniczki ur. w 2007 r. i młodsze). W III turnieju  Grand Prix Ziemi Kłodzkiej, który odbył się 18 marca br. wystartowało 76 szachistów w tym  troje reprezentantów naszej szkoły: Termena Ewa, Termena Adam i Gabrysia Piwińska. Każdy z naszych zawodników zdobył 3 punkty. Co przełożyło się na następujące miejsca:

  • 42 miejsce Termena Ewa (VII miejsce w kategorii juniorki młodsze ur. 2003 – 2006),
  • 46 miejsce Gabrysia Piwińska ( III  miejsce w kategorii młodziczek – ur. w 2007 r. i młodsze),
  • 49 miejsce  Termena Adam(VIII miejsce w kategorii juniorzy młodsi ur. 2003 – 2006).

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. w Ścinawce Średniej odbył się ostatni turniej szachowy rozgrywany w ramach IV Grand Prix Ziemi Kłodzkiej. Wzięło w nim udział 76 zawodników, w tym 1 reprezentantka naszej szkoły  9 – letnia Gabrysia Piwińska, która z 4 punktami zajęła 32 miejsce (II miejsce w kategorii młodziczek – zawodniczki ur. w 2007 r. i młodsze).

W klasyfikacji generalnej obejmującej 4 turnieje Gabrysia  zdobyła 10,5 pkt. do podium zabrakło 1,5 punktu. Szkoda, ale nie brała udziału pierwszym turnieju rozegranym 28 stycznia.