W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się „Tydzień ekologiczny.”

W dniach 25 – 28 kwietnia 2017 r. mieliśmy okazję przybliżyć sobie, a nawet sprawdzić na czym polega życie zgodne z ekologią.  Pierwszy dzień – wtorek pod hasłem „Biegam skaczę ćwiczę będę sprawny cale życie” prowadzony był przez uczennice z klasy VI, które podczas przerw zachęcały do wykonywania ćwiczeń w rytm muzyk. Uczniowie w tym dniu byli ubrani na kolor czerwony.

Drugi dzień przebiegał pod hasłem „Zdrowo jem więc wiem”. W tym dniu uczniowie pod okiem nauczyciela z przyrody i plastyki wykonywali kanapki którymi później mogli podzielić się ze swoimi kolegami i koleżankami. Na przerwach  uczennice w dalszym ciągu zachęcały do wspólnej zabawy poprzez ćwiczenia. Uczniowie w tym dniu byli ubrani na kolor niebieski.

Trzeci dzień kolor żółty. Odbył się apel podsumowujący do którego w nastrój zdrowotny  wprowadzili nas uczniowie z klasy Ia  pod czujnym okiem pani Agnieszki Wydry. W obecności pani dyrektor Bożeny Kołodziej, zostały wręczone nagrody i dyplomy podziękowań dla uczniów  klas IV-VI biorących udział w szkolnym konkursie o zdrowym odżywianiu i  pożarniczym. Nagrody otrzymali również  uczniowie klas drugich za udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc” pod kierunkiem pani Ewy Otfinowskiej. Nagrody otrzymali także uczniowie którzy zajęli drugie miejsce w „Powiatowym turnieju  wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego”  pod kierunkiem pani Aurelii Plejewskiej.

Czwarty dzień – kolor zielony. Tym razem uczniowie mieli za zadanie posprzątać teren wokół szkoły. Ze względu na pogodę sprzątanie nie odbyło się ,zostało przeniesione na inny termin.

Za cały przebieg „Tygodnia ekologicznego” była odpowiedzialna pani Dorota Pastuszczak. Ćwiczenia w rytm muzyki przygotowała pani Grażyna Mikulska.