W Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się konkurs znajomości baśni Hansa Christiana Andersena. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania i poszanowania książek, uświadomienie roli książki w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na krzywdę innych. Podczas konkursu przygotowana była wystawka baśni Andersena. Były tam stare i nowe wydania książek.

Uczestnikami byli uczniowie klasy IIIA i IIIB. Przygotowując się do konkursu uczniowie czytali baśnie Andersena tj.: „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Królowa Śniegu”, „Brzydkie Kaczątko”, „Świniopas”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Słowik”. Konkurs rozpoczęto przypomnieniem życiorysu Andersena i informacji o baśni. Następnie uczniowie pisemnie zaznaczali odpowiedzi na pytania konkursowe. Dla wszystkich uczestników były przygotowane 22 pytania. Poziom był wyrównany .Przygoda z baśniami przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu.

Z grona uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców:

Klasa III A:

  • miejsce I – Filip Wach
  • wyróżnienie –Sylwia Weidmann

Klasa III B:

  • miejsce II – Hubert Olechowski
  • miejsce III – Kornelia Maryniak

W nagrodę każdy uczestnik konkursu, który odbył się 31 marca br., dostał dyplom, baśń Andersena i drobne upominki. Impreza wejdzie do tradycji konkursów w naszej szkole i na pewno zobaczymy się na nim za rok. Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!