W Przedszkolu Publicznym Nr 1 Baśniowa Kraina w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się spotkanie dzieci ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Terenem działania KP PSP w Ząbkowicach Śląskich jest powiat ząbkowicki.

30 marca 2017 r. Pan Mirek, Pan Jacek i Pan Paweł opowiadali naszym przedszkolakom na czym polega praca strażaka oraz jak ważne są numery alarmowe, które bez problemu dzieci wiedziały. W interesujący sposób dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Została także przeprowadzona rozmowa na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu, zatrucia tlenkiem czadu. W trakcie tego spotkania panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Niezwykle ważnym punktem tego spotkania i dużą niecierpliwością okazało się pojawienie na naszym podwórku – wozu strażackiego. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się i spróbować jak leci woda z węża. Oglądały i dotykały przybory, przedmioty potrzebne w pracy strażaka.

Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki zaczerpnęły mnóstwo ciekawych i ważnych informacji na temat pracy strażaka, między innymi tego jak jest ona trudna i bardzo niebezpieczna, a także jak należy się zachować i postępować w obliczu różnych zagrożeń.

Na zakończenie tego spotkania dzieci podziękowały Panom strażakom życząc wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Adresatami szczególnych podziękowań są panowie: Mirosław Gomółka, Jacek Gudz i Paweł Rosikoń.