W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

Również w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszystkie grupy w zależności od wieku odpowiednio uczyły się o Zmartwychwstaniu Pańskim, poznawały historię i dowiedziały się po co są i do czego służą  – palmy wielkanocne. Na niedzielę palmową przedszkolaki wykonały piękne palemki, które zabrali do domów, aby je poświęcić w swoich kościółkach w odpowiednim czasie. Wspólnie z paniami wychowawczyniami dzieci stroiły swoje sale. Malowały i kolorowały różnego rodzaju prace plastyczne, wykonywały prace techniczne, uczyły się wierszyków i piosenek wielkanocnych.

Za nim dzieci udały się na święta Wielkiej Nocy panie wychowawczynie z wszystkich grup zrobiły dzieciom niespodziankę wielkanocną. Maluszki otrzymały piękne jajeczka z kurczaczkami i zajączki z czekoladowymi jajeczkami, 4-5–latki otrzymały po jajeczku niespodziance i zajączku czekoladowym do koszyczka, a w najstarszej grupie pani Renia przebrała się za zajączka i podarowała swoim podopiecznym po lizaczku czekoladowym i jajeczku plastikowym – psikawce, które dzieci z zadowoleniem wykorzystają sobie na śmingus – dyngus 🙂

W tym dniu wszystkie dzieci zarówno z grupy 3-4, 4-5 jak i 5-6 – latków zabrały do swoich domów wszystkie ozdoby jakie własnoręcznie w ciągu tygodnia wykonywały, tym samym zanosząc do nich malutki promyczek magii Świąt Wielkanocnych. Na sam koniec dnia „starszaki”  wszystkim pracownikom przedszkola  podarowali świąteczne upominki z życzeniami 🙂 Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź / Irmina Brzozowska