Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Już od kilku dni przed tym ważnym wydarzeniem dzieci przygotowywały się i robiły piękne maski – każda wg własnego ciekawego pomysłu. Już nie mogły się doczekać.

9 stycznia 2017 r. dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim panie wychowawczynie zorganizowały wspólny dla wszystkich grup upragniony bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać królewny, księżniczki, rycerzy, policjantów, strażaków, Batmana i wiele innych ciekawych postaci.

Zaraz po śniadanku wszyscy szybciutko się ubrali i udaliśmy się do sali balowej w Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim, która od razu wprowadziła dzieci w radosny nastrój. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Podczas balu karnawałowego wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych oraz popularnych utworów. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach, konkursach prowadzonych przez panią Renię – wychowawczynię grupy najstarszej. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Miłą niespodzianką dla naszych podopiecznych był wniesiony tort z fajerwerkami ufundowany przez jednego z rodziców grupy starszaków, za co z całego serca dziękujemy !

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok…:)

Renata Kocjan- Górska