W Szkole Podstawowej Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez świetlicowych.

8 lutego odbyła się wieczornica pt. „Herbatka z babcią i dziadkiem.” Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Program artystyczny przygotowany przez wychowawczynię p. Grażynę Mikulską zapewnił przybyłym gości o tym, iż ich wnuczęta osiągają wspaniałe wyniki w nauce, a również posiadają zdolności aktorskie. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Scenki były przepełnione humorem i sentymentem, a wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Na koniec części artystycznej dzieci zaśpiewały piosenkę i wręczyły słodkie upominki. Po części oficjalnej wychowawczyni Grażyna Mikulska gorąco powitała przybyłych gości oraz panią dyrektor szkoły Bożenę Kołodziej., która zaszczyciła swoja obecnością świetlicową uroczystość. Skierowała wiele ciepłych słów  do zebranych i złożyła najserdeczniejsze życzenia.

Atrakcją spotkania były konkursy w których brali udział zaproszeni goście. Było to m.in. rysowanie portretu wnuczki, rozpoznawanie wnuka po głowie, taniec par małżeńskich, odbijanie pin-ponga, obieranie jabłka, picie przez rurkę mleka. Ostatnim zadaniem było rozwiązanie zagadki „czyj to portret?”. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uroczystość uzyskała dodatkową oprawę dzięki rodzicom, którzy przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Wszystkim babciom, dziadkom dziękujemy za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło życzymy dużo zdrowia oraz długich lat życia. Mamy nadzieję, ze ten dzień długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.