Dzień Babci i Dziadka według kalendarza obchodzony jest 21 i 22 stycznia. W tym roku, w  Przedszkolu  Publicznym nr 1 to ważne Święto obchodziliśmy w każdej grupie osobno, a mianowicie 21, 22, 26 i 28 stycznia.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, które zawsze kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To cudowne osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach ich wnuków.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Kokoszka, szczególnie serdecznie witając Babcie i Dziadków. Podziękowała za tak liczne przybycie i poświęcenie dla nas czasu, za troskę i opiekę nad wnuczętami, za to, że zawsze  pomagają wnuczętom i troszczą się o nie. Dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc i opiekę Swoich Kochanych Babć i Dziadków. Życzyła bardzo dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w dalszym życiu. Wszystkie wnuczęta, chcąc w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, opiekę, cierpliwość i zrozumienie, recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na Swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić Swoją miłość i szacunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Kolejną niespodzianką dla naszych miłych Gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i prezenty. Dzięki zaangażowaniu rodziców w pieczenie ciasta na tę uroczystość, Dziadkowie spędzili naprawdę „słodkie” spotkanie. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, wspomnień i bliższego poznania się. Po części artystycznej i rozdaniu prezentów były wspólne zabawy i tańce w kole przy piosenkach znanych zarówno dzieciom, jak i naszym Czcigodnym Gościom. A były to między innymi „Mam chusteczkę haftowaną”, „Mało nas do pieczenia chleba”, „Rolnik”, „Stary niedźwiedź” itp..

Wierzymy, że te piękne dni na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków, a także wszystkich osób, które wspólnie z nami brały udział w tej wspaniałej uroczystości. Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu Ich Święta życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości, zadowolenia, pociechy z wnucząt i samych radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. A Wam kochane dzieci życzymy, by Wasze Babcie i Wasi Dziadkowie zawsze były osobami szczególnymi w Waszym życiu, takimi, które kocha się tylko dlatego, że są. Bo Oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla Nich tym, co mają  najcenniejszego.