Minione już Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych chwil w roku. Czekają na nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania. Tak też było przed tegorocznymi świętami w Przedszkolu Publicznym nr 1. Dzieci, nauczyciele, rodzice, władze naszej Gminy i pracownicy przedszkola – wszyscy poczuli, jak piękny jest ten moment, gdy „na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka…”

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. 17 grudnia 2015 roku po raz drugi rozpoczęło się „Wspólne Kolędowanie przy Choince” wszystkich grup przedszkolnych naszego przedszkola. Wzorem ubiegłego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy spotkać się przy choince na placu wypoczynkowym przy stadionie, aby w miłej atmosferze, przy blasku migających światełek choinki, wspólnie z władzami i mieszkańcami naszej Gminy zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Jednak mało sprzyjająca w tym dniu aura nie pozwoliła nam na to, więc wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy w naszym przedszkolu.

Uroczyste wspólne kolędowanie rozpoczęła pani dyrektor przedszkola Elżbieta Kokoszka, która przywitała wszystkich zgromadzonych, zapraszając do wspólnego kolędowania przy choince. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia złożyła wszystkim serdeczne życzenia prawdziwie rodzinnych przeżyć, aby były one ciepłe w sercu, zimowe na zewnątrz, wypełnione radością i miłością oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, niosącego optymizm, wiarę, szczęście i zdrowie.

Następnie Pan wójt Marcin Czerniec złożył wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, by radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszyły wszystkim przez cały Nowy Rok.

W trakcie kolędowania były również zagadki związane ze zwyczajami bożonarodzeniowymi i śpiewaniem kolęd oraz słodkie upominki ufundowane i rozdane  przez Wójta, za co z całego serca dziękujemy, gdyż sprawiły wielką radość naszym najmłodszym. Nasze spotkanie uwieńczone zostało na pamiątkowych fotografiach, a na kolejne rodzinne śpiewanie kolęd zapraszamy już za rok, może wtedy dopisze nam pogoda i spotkamy się na „Wspólnym Kolędowaniu” z Mieszkańcami naszej Gminy.