Społeczność szkolna i przedszkolna Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim już po raz trzeci włączyła się do pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez udział w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA pod przewodnim hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

Przez trzy tygodnie zbieraliśmy dary rzeczowe dla wybranej rodziny z naszego powiatu. Pieniądze na zakup potrzebnych rodzinie artykułów pozyskaliśmy również ze sprzedaży symboli Świąt Bożego Narodzenia na szkolnym kiermaszu. Staraliśmy się, aby przygotowana przez nas SZLACHETNA PACZKA chociaż na chwilę pozwoliła zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny dotkniętej nie tylko biedą, ale również ciężkimi chorobami. Chcieliśmy też spełnić przynajmniej najskromniejsze marzenia tej rodziny.

Przedszkolaki, uczniowie, rodzice oraz pracownicy przedszkola i szkoły wykazali się wielką hojnością, o czym świadczy naprawdę duża ilość artykułów przekazanych na SZLACHETNĄ PACZKĘ. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród nas jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie, na miarę swoich możliwości.

Jesteśmy przekonani, że największym wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wsparli naszą SZLACHETNĄ PACZKĘ, będą relacje wolontariuszki opiekującej się wybraną przez nas rodziną. Wolontariuszka przekazała nam, że Pani Beata nie mogła uwierzyć w to, że naprawdę przyszedł do niej św. Mikołaj. Przejęta i zaskoczona złapała się za głowę i nie wiedziała, co ma powiedzieć, gdyż nie przypuszczała, że darów będzie aż tyle. Jej syn również był bardzo zdziwiony tym, że tyle paczek znalazło się w jego mieszkaniu. Pani Beata ze wzruszenia i zdenerwowania nie była w stanie rozpakować paczek. Stwierdziła, że chyba je tak postawi pod choinką, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie z tego wyjątkowego wydarzenia. Ze łzami w oczach patrzyła na otrzymane prezenty. Mówiła poruszona: „Wiedziałam, że mogę otrzymać paczkę, ale że aż taką… Jestem bardzo, ale to bardzo wdzięczna za wszystko. Bardzo się cieszę z żywności i ze środków chemicznych. Bardzo się cieszę z moich spodni, takie fajne. W ogóle wszystko jest wspaniałe i wszystko przydatne. Żywność dla mojego synka jest droga, dlatego jestem bardzo wdzięczna za okazane serce i zrozumienie. Cieszę się, że spotkałam takich ludzi.”

Wolontariuszka wyraziła wielką radość z tego, że wykazaliśmy tak wiele wrażliwości i zrozumienia dla problemów, potrzeb i marzeń drugiego człowieka. Napisała do nas między innymi: „Chciałam bardzo serdecznie podziękować Państwu za współpracę podczas pracy przy projekcie, za pomoc przekazaną rodzinie. Jestem bardzo wdzięczna za zaangażowanie i przede wszystkim chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jesteście bardzo otwarci i nie zapominacie o innych, przede wszystkich o tych, którzy potrzebują wsparcia i zauważenia. Myślę, że nasza współpraca wpłynie na rozwój i zmianę rodzin, czego Państwu i sobie życzę. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę spokoju, radości i ciepła rodzinnego. Rodzina przygotowała dla Państwa prezent, który wyślę pocztą.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się aktywnie w to szlachetne działanie na rzecz innych, będących w potrzebie. Mamy nadzieję, że zarówno dla obdarowanej przez nas rodziny, jak i dla nas wszystkich nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą radosne. Liczymy  również na to, że dzięki tej akcji rodziny z naszego najbliższego otoczenia będą umiały skorzystać z różnych form pomocy, także ze Szlachetnej Paczki. Wierzymy też, że nasza lokalna społeczność, wsłuchana w słowa św. Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, w dalszym ciągu będzie otwierać swoje serca na potrzeby i problemy ludzi dotkniętych prawdziwą biedą i nieszczęściem.