W związku z Dniem Górnika grupa najstarsza (5-6-latki) z Przedszkola  nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 5 grudnia 2016 roku wybrały się na wycieczkę do Kopalni „TESM” DOBOSZOWICE.

Pan prezes Arkadiusza Majcher oraz pracownicy kopalni spotkali się z dziećmi, by opowiedzieć im o pracy jaką wykonują oraz odpowiedzieć na wiele pytań dociekliwych przedszkolaków. Wszyscy  pracownicy byli  ubrani w swoje stroje galowe. Opowiadali dzieciom o tym jak wygląda ich praca, kto może zostać górnikiem i jak to zrobić. Każdy kto chciał mógł przymierzyć też górniczą czapkę.

Dzieciaki zostały poczęstowane słodkościami, co było dla nich miłą niespodzianką. Mogliśmy także cieszyć się wspólnym zdjęciem, w którym to dzieci miały możliwość wejścia w łyżkę od koparki, co było dla nich „frajdą”. W dowód wdzięczności za przyjęcie i pokazanie nam kopalni oraz ciężkiej pracy przedszkolaki przekazały na ręce Pana Prezesa Kopalni wykonane samodzielnie prace w formie książeczki, życzenia  oraz symboliczny upominek.

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia i zobaczenia kopalni oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się i na tą wizytę już teraz z niecierpliwością czekamy.

Renata Kocjan-Górska