„Niebo jest dla tych, którzy są tak prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści. Tylko tacy mogą odnaleźć w Bogu swojego Ojca i stać się za sprawą Jezusa również dziećmi Bożymi.” (Św. Jan Paweł II)

Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych. Odbył się on w Domu Zakonnym Sióstr Bożego Serca Jezusa w Starczowie. Przyjęły zaproszenie od swojej katechetki s. Katarzyny Fabickiej. Warunkiem uczestnictwa było wcielenie się w postać jakiegoś świętego i przygotowanie krótkiej historii z jego życia. Przybyli więc na bal: św. Maria  Goretti, św. Oliwia z Palermo, św. Weronika, św. Aleksandra , św. Joanna Beretta Molla, św. Róża z Limy, św. Archanioł Michał  a nawet Matka Boska.

Wspólna modlitwa w zakonnej kaplicy, różne zabawy i konkursy, a także tańce, pozwoliły na miłe spędzenie wieczoru. Kiedy w dzisiejszym świecie próbuje się coraz bardziej wkraść w naszą kulturę pogańskie Halloween, promocja świętości staje się alternatywą i doskonałą formą spędzenia czasu. Czekamy na kolejny rok i Uroczystość Wszystkich Świętych, aby poznać kolejne postacie, tych którzy już dotarli w to miejsce, gdzie każdy z nas też zdąża.