W przedszkolu „Baśniowa Kraina”, 25 listopada br., dzieci oczekiwały na przybycie aktorów z teatru AMUZADO w Krakowie, którzy zaprezentowali specjalnie dla nich przedstawienie pt.: „O lisku Kiteczce, co skarżył troszeczkę”.

Artyści przybyli do przedszkola przed obiadem i od razu rozpoczęli przygotowania dekoracji, kostiumów oraz muzyki do występu. Następnie do sali 5-latków zostały zaproszone dzieci z wszystkich grup na spektakl. Kiedy zapanowała cisza, wszystkim zebranym ukazała się piękna dekoracja i aktorzy przebrani za liska oraz króliczka. Historia wprowadziła dzieci w świat przyrody, gdzie wśród zwierzątek leśnych mieszkał lisek, który podobnie jak niektóre dzieci miał zły nawyk i cechę skarżenia na wszystkich wokół.

Bajka w sposób dokładny pokazała dzieciom, że skarżenie to brzydki nawyk, którego należy się szybko wyzbyć, z którym należy się „rozstać”. Podczas występu niektóre dzieci z zaangażowaniem brały czynny udział w przedstawieniu: recytowały rymowanki, śpiewały piosenki i tańczyły wraz z aktorami. Spektakl bardzo się wszystkim podobał, a przesłanie, że: „skarżyć nie wypada i to brzydko” na pewno pozostanie zebranym w pamięci.