Już w minioną sobotę mieszkańcy Gminy Kamieniec Ząbkowicki spotkali się, aby wspólnie przeżyć piękną aurę Świąt Bożego Narodzenia. Wójt Marcin Czerniec zaprosił na tę wieczerzę seniorów, dla których te dni mają szczególny charakter, są bowiem przypomnieniem naszych najlepszych tradycji narodowych i jednocześnie nawiązaniem do osobistych wspomnień.

Na wstępie uroczystości życzenia świąteczno-noworoczne złożył wójt Marcin Czerniec oraz duszpasterze obu kamienieckich parafii: ks. dziekan Wojciech Jarosław Dąbrowski oraz ks. proboszcz Wojciech Jasiński. W słowach  wypowiedzianych przez wójta było wiele zachęty do wzajemnej serdeczności oraz do budowania wszystkiego, co łączy mieszkańców naszej Gminy. W refleksjach kapłanów było nawiązanie do znanych nam z Biblii prawd, na fundamencie których życie każdego człowieka, rodzin i wszelkich wspólnot może się rozwijać i przynosić dobre owoce.

W kolejnej części wieczoru obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy pięknego, wzruszającego, zabawnego, ale i refleksyjnego programu scenicznego. Jasełka w wykonaniu dziewcząt i chłopców – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, choć tradycyjne w swojej treści, zawierały wiele ciekawych spostrzeżeń ujawniających jednocześnie wszelkie ludzkie przywary, jak i te cechy, dzięki którym możemy każdego dnia stawać się lepszymi. Były śpiewy, recytacje, tańce, a całość w dynamicznie zmieniającej się scenerii, dostarczała zebranym wielu pozytywnych przeżyć.

Wójt Marcin Czerniec, z opłatkiem w ręku, zaakcentował duchowy charakter Świąt Bożego Narodzenia i zaincjował dzielenie się opłatkiem. Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie odbywała się wigiljna wieczerza, przez długi czas pełna była gwaru składanych życzeń, ciepłych gestów i serdecznych rozmów.

Potem był już czas wigilijnych potraw i wspaniałego kolędowanie. We wspólnym śpiewaniu pomogły nam zespoły „Starczowianie” i „Byczenianie”. Miłym wydarzeniem tego wieczoru były 81. urodziny mieszkanki naszej Gminy Pani Katarzyny Trębacz. Równie podniosłym akcentem była 50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego przez małżonków z Sołectwa Doboszowice. Cały wieczór przebiegł nadzwyczaj ciepło i z pewnością pozostanie na długo w naszych wspomnieniach, jako miła zapowiedź wieczoru wigilijnego, jaki już jutro czeka nas w naszych rodzinnych kręgach.