Dawniej andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestniczyły w niej najpierw klasy młodsze II – III, a później  klasy starsze IV – VI, oczywiście pod opieką nauczycieli. Dużą atrakcją zabawy były wróżby przygotowane przez wychowawców oraz przedstawicieli uczniów z poszczególnych klas. I tak dla przykładu wróżba z kubków zapowiadała szczęście, wygraną, fortunę, miłość, ale też smutek i kłopoty. Były też takie zabawy, jak: lanie wosku, andrzejkowe serca, andrzejkowe wyścigi bucików.

Wiele radości uczestnikom zabawy przyniosły tańce na gazetach. Każda para starała się jak najdłużej utrzymać na swoim skrawku gazety, którą składano na mniejsze części. Uczniowie bawili się wspaniale. Zabawa sprzyjała integrowaniu się zespołów klasowych i wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Miłą pamiątką są fotografie wykonane podczas andrzejkowej imprezy.