SKO to Szkolna Kasa Oszczędności – najnowocześniejszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim uczestniczy w programie SKO PKO Banku Polskiego.

9 listopada 2016 r. w odpowiedzi na zaproszenie opiekuna SKO Szkołę Podstawową nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedzili pracownicy  oddziału  PKO Banku Polskiego  w  Ząbkowicach Śląskich w celu przeprowadzenia lekcji ekonomii w klasach drugich. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami związanymi z pieniądzem i jego znaczeniem w codziennym życiu. W trakcie zajęć dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Czy pieniądze są nam potrzebne? Dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi? Skąd ludzie mają pieniądze i na co je wydają? Uczniowie poznali  rolę pieniądza, wygląd i nominały polskich monet i banknotów. Dokonywali prostych obliczeń pieniężnych symulując zakupy. Dowiedzieli się, na czym polega oszczędzanie, co to jest mennica czy hologram. Mieli okazję sprawdzić, korzystając z fachowego urządzenia, czym różni się banknot prawdziwy od fałszywego.

Zajęcia z edukacji ekonomicznej z udziałem pracowników  oddziału PKO Banku Polskiego okazały się bardzo atrakcyjne wywołując  u uczniów wielkie zainteresowanie, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły bardzo dziękują pani Beacie Pieniążek i pani Aleksandrze Tkaczyk za przeprowadzenie ciekawej lekcji ekonomii licząc  na kolejne spotkania.

Opiekun SKO – nauczyciel Ewa Otfinowska