Grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim z odziałami gimnazjalnymi, postanowiła pomóc zwierzętom przy współpracy z Towarzystwem Opieki Nad Zwierzętami, które znajduje sie w Ząbkowicach Śląskich.

Celami naszej akcji było edukowanie dzieci oraz młodzieży w zakresie szanowania i pomagania zwierzętom, szerzenie idei wolontariatu i umiejętności współpracy, zbieranie karmy dla psów i kotów. Akcja trwała od października 2017 r. do końca  maja 2018 r. Zebraliśmy ogromną ilość jedzenia dla zwierząt – 563 kg! 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy projekt.

Obejrzeliśmy filmik z naszej całorocznej pracy, wysłuchaliśmy pani Olgi Wilczewskiej, która jest szefową TOZ-u i opowiedziała nam o pracy wolontariuszy, pomocy wielu osób, w tym dzieci oraz pracowników gminy. Pani dyrektor Bożena Kołodziej wraz z paniami Sylwią Grot i Anną Stygą wręczyły podziękowania dla siedemnastu gimnazjalistów za wolontariat na rzecz zwierząt z dedykacją „Jesteś wyjątkowym człowiekiem,  który doskonale postrzega życie. Dzięki Tobie zwierzęta nie są głodne, a Twoja empatia, wrażliwość i dobroć budzą największy szacunek. Jesteś wzorem do naśladowania!” Największe jednak podziękowania otrzymali wszyscy uczniowie i ich rodzice za włączenie się do naszej akcji, bo bez Was niczego nie zdziałalibyśmy!

Oliwia Kołosowska i Kaja Krawczyk – uczennice kl. IIA GP