Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II uczestniczyli w Dożynkach Gminnych, które 3 września 2016 r. odbywały się na terenie sołectwa Kamieniec Ząbkowicki 2.

Najpierw braliśmy udział w uroczystej Mszy św., po której udaliśmy się w korowodzie wraz z władzami samorządowymi, gośćmi oraz przedstawicielami wszystkich sołectw z naszej gminy na plac strażacki. Była to bardzo podniosła część uroczystości, uświetniona akompaniamentem orkiestry dętej oraz podkreślona pięknymi dożynkowymi wieńcami i kolorowymi, bardzo pomysłowymi dekoracjami kamienieckich ulic. Na placu strażackim byliśmy świadkami przemówień poświęconych podziękowaniom za tegoroczne plony, uhonorowania ludzi pracujących na roli oraz prezentacji wieńców dożynkowych, połączonej z występami zespołów ludowych.

Szczególnie wzruszającą częścią uroczystości dla nas było dzielenie się chlebem Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki i przedstawicieli władz samorządowych z mieszkańcami. Mieliśmy w tej ceremonii szczególny udział, ponieważ uczniowie z naszej szkoły częstowali uczestników święta plonów bułkami. W naszej pamięci na długo pozostaną też takie atrakcje, jak dmuchany zamek, strzelnica, kolorowe kramy, rywalizacja „na wesoło” mieszkańców w zawodach o „Najlepsze sołectwo w gminie”, występy zespołów: „Kolorowe Gitary” i „Jorgusie”.

Wiktoria Śnieżek pod opieką Alicji Nowakowskiej i Alicji Walerian