W minioną sobotę mieszkańcy i goście Kamieńca Ząbkowickiego spędzili razem czas podczas trzeciej edycji imprezy plenerowej pod nazwą „Pożegnanie lata z Marianną Orańską”.

Program wielogodzinnego maratonu wydarzeń kulturalnych i koncertów rozrywkowych, sprawił sporo radości dzieciom, młodzieży i dorosłym. Było kolorowo pod względem charakteru poszczególnych spotkań, jak i entuzjazmu, z jakim przyjmowane były kolejne występy artystów goszczących w Kamieńcu Ząbkowickim, jak i naszych utalentowanych młodszych i starszych mieszkańców. Ważnym elementem tego dnia były koncerty muzyki hiszpańskiej (z którym wystąpił Moises Bethencourt-Mendoza) oraz operetkowej (wystąpili Elżbieta Małgorzata Mach – sopran, Rafał Żurakowski – tenor i Wiktor Szymajda – piano), jakie odbyły się na tarasach Pałacu Marianny Orańskiej.

Wśród publiczności byli między innymi uczestnicy odbywającego się tego dnia II Forum Samorządowego, na które do Kamieńca Ząbkowickiego przybyło ponad kilkudziesięciu samorządowców oraz parlamentarzyści. Ważnym akcentem konferencji było otwarcie nowej wystawy w salach Pałacu. Relację z tego wydarzenia zamieścimy w sobotę.